TTC   مخفف عبارت Teacher Training Course به معنی «دوره آموزش معلم» زبان می باشد. مطالب ارائه شده در این دوره تخصصی در مراکز آموزشی و آموزشگاه های مختلف زبان متفاوت است با این حال به طور کلی شامل ارائه کلیه رویکرد ها، روش ها و تکنیک های آموزشی و مدیریتی است که طی آن شرکت کنندگان آمادگی لازم جهت تدریس زبان را کسب می کنند. این دوره تخصصی ویژه علاقمندان به تدریس زبان انگلیسی است که از دانش و مهارت زبانی لازم برای این کار برخوردارند و یا معلمانی که در صدد به روز رسانی دانش خود و آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهش های تجربی در این زمینه هستند.
این دوره معمولاً شامل نحوه تدریس مهارت های اصلی زبان (خواندن، شنیدن، گوش دادن و صحبت کردن)، نحوه تدریس مهارت های فرعی زبان (واژگان، گرامر و تلفظ)، نحوه نگارش طرح درس، راه های ایجاد انگیزه و نشاط در کلاس، مدیریت کلاس درس، نحوه تصحیح اشتباهات زبان آموزان، نحوه برخورد با زبان آموزان نا آرام، کاربرد فناوری در کلاس، … است. این دوره در کنار ارائه آخرین یافته های علمی و نظری در حوزه آموزش زبان انگلیسی، شامل تمرین های متعدد عملی تدریس (Teaching Practice) و مشاهده نمونه تدریس های استادان برجسته (Observation) برای انتقال مهارت تدریس به شرکت کنندگان است.
این دوره تخصصی می تواند گام مهمی در جهت آمادگی معلمان، مدرسان و استادان زبان انگلیسی برای کسب معتبرترین مدارک بین المللی این حوزه یعنی دوره های تخصصی دانشگاه کمبریج نظیر CELTA (مدرک تدریس زبان انگلیسی به گویشوران دیگر زبان ها)، TKT (آزمون دانش تدریس)، DELTA ( دیپلم تدریس زبان انگلیسی به گویشوران دیگر زبان ها)، و … باشد.
علاقمندان شرکت در این دوره می باید دارای حداقل سطح B2 بر اساس مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ (CEFR) یا IELTS 6.5 و یا TOEFL 100 باشند تا بتوانند محتویات دوره را با تسلط دنبال کنند.

  برای ثبت نام در TTC کلیک کنید.

ردیف

سرفصل­ها

۱

اصول و روش‌‌هاي تدريس

۲

شيوه‌هاي تدريس مهارت شنيداري

۳

شيوه‌هاي تدريس مهارت گفتاري

۴

شيوه‌هاي تدريس مهارت خواندن

۵

شيوه‌هاي تدريس مهارت نوشتاری

۶

شيوه‌هاي تدريس لغت

۷

شيوه‌هاي تدريس گرامر

۸

شيوه‌هاي تدريس تلفظ

۹

ملاحظات مربوط به تدریس در کلاس­های سطوح مختلف

۱۰

مديريت و كلاس‌داري

۱۱

نحوه آماده سازي طرح درس

۱۲

آشنايي با انواع آزمون‌ها

۱۳

مشاهده کلاس­های واقعی، تهيه گزارش و بررسي آن در كلاس

۱۴

اداره يك كلاس واقعي (Teaching Performance)